Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach

Msze Św. niedzielne 7:00 9:30 11:00 16:00 18:00 Msze Św. codzienne 7:00 18:00

Duszpasterze

Ks. Proboszcz Waldemar Krzywiński, dr teologii. Kanonik grem. Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej
ur. 25 lipca 1962 r. w Augustowie (poch. z parafii Bargłów, diec ełcka), wyświęcony na kapłana przez bpa Juliusza Paetza 30.05. 1987 r., Wikariusz: Piątnica – 1987 r.; 1.09.1988 r. studia z historii sztuki na ATK w Warszawie; 11.02.1989 r. wikariusz Ostrołęka Nawiedzenia NMP; 9.12.1991 – 23.04.1996 r. członek rady kapłańskiej; 1.09.1995 wikariusz Grajewo MBNP; 1.11.1997 r. rektor samodzielnego ośrodka duszpasterskiego w Ciechanowcu; 1.11.1997 – 25.08.2001 kapelan Domu Pomocy Społecznej w Kozarzach; 11.01.1998 – 25.08.2001 wice dziekan dekanatu Szepietowo; 24.06.1998 r. członek Komisji ds. Caritas I Synodu Diecezji Łomżyńskiej; 29.06.1998 – 25.08.2001 proboszcz w Ciechanowcu; 1999 – 2000 studia podyplomowe z zakresu zabytków i konserwacji sztuki kościelnej UMK w Toruniu; 20.04.2000 Kanonik Honorowy Łomżyńskiej Kapituły Katedralnej; od 25.08.2001 proboszcz w Wyszkowie par. św. Idziego i Dziekan Dekanatu Wyszkowskiego; od 23.09.2004 członek diec. Komisji do spraw budownictwa sakralnego i kośc.; 24.11.2004 – 4.12.2004 – administrator parafii Rząśnik; 20.05.2005 r. uczestnik sesji statutowych I Synodu Diecezji Łomżyńskiej; od 17.03.2008 kapelan strażaków powiatu Wyszków; 20.03.2008 Kanonik Gremialny Kapituły Katedralnej Łomżyńskiej; od 29.09.2008 r. kanonik kustosz; od 28.01.2009 kapelan Ligi Morskiej i Rzecznej Bractwa w Wyszkowie; od 17.06.2011 Kapelan Krajowy Ligi Morskiej i Rzecznej. Od 1.03.2013 proboszcz parafii pw. Św. Ap. Piotra i Pawła w Łapach.

Ks. Marek Chojnowski, mgr lic. teologii
Urodził się w 1986 r. Pochodzi z parafii pw. Św. Krzyża w Łomży. Wyświęcony 26.05. 2012 r. przez bpa J. Stepnowskiego. Wikariusz: 27.08.2012-26.08.2014 Olszewo-Borki, 2012-2015 Studia Licencjackie z teologii praktycznej (UKSW Warszawa); 06.2015 Licencjat z teologii praktycznej, 2012-2014 Rejonowy Moderator Ruchu Światło-Życie rejonu Ostrołęka, 27.08.2014-25.08.2016 Zambrów (Świętego Ducha), od 10.2014 Studia Doktoranckie na Wydziale Teologii (KUL Lublin); Instytut Formacji Pastoralno-Liturgicznej (IFPL), od 26.08.2016 Łapy (św. Ap. Piotra i Pawła); 09.2016 Licencjat z teologii pastoralnej.

Ks. Dariusz Kuligowski, mgr teologii
Urodził się w 1972 r. Pochodzi z parafii Krasnosielc. Wyświęcony na kapłana 30. 05. 1998 r. przez bpa Stanisława Stefanka. Wikariusz: Drozdowo, Długosiodło. 1.07.2004 – 6.12.2004 praca w diec. Charkowsko-Zaporozkiej (Ukraina). Kapelan szpitala: Wysokie Maz., Wyszków. Wikariusz: Kadzidło, Łapy (św. Ap. Piotra i Pawła, od 28.08.2014).

Ks. Senior  Piotr Faltyn, mgr teologii. Kanonik honor. Kapituły Katedry Łomżyńskiej
Urodził się w 1940 w Suchawie /pochodzi z parafii Janówka/, wyświęcony na kapłana: 19.05.1963 w Łomży przez bp. Cz. Falkowskiego. Wikariusz: 28.06.1963 Lachowo; 23.11.1963 Przerośli; 26.06.1965 Miastkowo; 23.09.1966 Łapy, 3.03.1973 referent służby zdrowia w dek. Łapy; 28.06.1973 Augustów MB Częstochowskiej; 19.06.1980 proboszcz: Wiżajny, 24.03.1984 wicedziekan dek. Suwałki św. Aleksandra; 25.06.1985 Łomża prob. św. Michała Arch., 25.06.1985 dziekan dek. Łomża św. Michała Arch.; 1.10.1985 kustosz Sanktuarium Maryjnego w Łomży, 30.12.1985-31.12.1990 członek rady kapł.; od 1.02.1986 do 01.07.2010 proboszcz parafii Łapy św. Ap. Piotra i Pawła i Dziekan dekanatu Łapy, od 23. 12. 1988 r. kanonik honorowy Kapituły Katedralnej w Łomży.

Reklamy
Listopad 2017
Pon W Śr C Pt S N
« Paźdź    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Parafia Rzymskokatolicka Św. Piotra i Pawła

tel. (85) 715 27 40
Kancelaria: poniedziałek - sobota, godz. 8.00 - 9.00; 16.00 - 17.00